O nás

Ruty Šuty Kelč je taneční skupina, která se věnuje moderním americkým country tancům. V repertoáru souboru je mnoho westernových tanečních žánrů:  klasické country tance, moderní country, line dance, couple dance a americký step zvaný clogging. Kromě country tanců se skupina okrajově zabývá také irskými tanci, swingovým žánrům a street dance.

Taneční soubor vystupuje na různých akcích v blízkém i dalekém okolí – taneční  choreografie jsou oživením plesů, městských slavností, country hudebních festivalů apod.

Kromě vystupování se Ruty Šuty účastní tanečních soutěží po celé České republice. Každý rok se umísťuje na nejvyšších příčkách na soutěži O Moravský country pohárek, kterou pořádá CDC Šumaváček. Dále se skupina několikrát zúčastnila taneční soutěže Pardubická Ryengle a také Otevřeného mistrovství České republiky v dětských country tancích. Největším úspěchem souboru je umístění na třetím místě na Mistrovství ČR v kategorii country show s choreografií Hej pane šenku!

Soubor má 41 tanečníků, kteří tančí ve čtyřech věkových kategoriích. V nejmladší skupince se  country tancům učí děti ve věku od šesti do devíti let pod vedením trenérky Veroniky Jandové. Prostřední skupinku tvoří děti ve věku od devíti do jedenácti let, trenérem je Karel Tvrdoň. Nejstarší a zároveň nejzkušenější dětskou skupinu trénuje Veronika Ježíková, tanečníci mají od jedenácti do šestnácti let.

Kromě dětského oddílu funguje v Ruty Šuty také dospělá skupina, která má 11 členů ve věku od dvaceti do čtyřiceti let. Skupinu vedou trenéři dětských skupin, kteří v tanečním souboru fungují od jeho zrodu v roce 2005.